Flow Gevelbekleding Flow Gevelbekleding


DELA uitvaartcentrum

Voor het DELA uitvaartcentrum in Huissen realiseerde FLOW de gevelbekleding in Willems Bouwbedrijf uit Venlo. Een bijzonder project, niet alleen vanwege de uitstraling van het gebouw, maar ook door de combinatie van natuurlijke materialen, technische opbouw en zorgvuldige detaillering.

Bij een uitvaartcentrum draait gevelbekleding niet om opvallen om het opvallen. De buitenzijde moet rust uitstralen, kwaliteit laten zien en passen bij de functie van het gebouw. Met de toepassing van bamboe en fraké is precies die balans gevonden: warm, natuurlijk en ingetogen, maar tegelijk krachtig in uitstraling.

Natuurlijke materialen met contrast

Voor de gevel en het terras is gekozen voor bamboe en fraké, een West-Afrikaanse houtsoort. Samen zorgen deze materialen voor een sterk kleurcontrast in het gevelbeeld. Dat contrast was bij oplevering duidelijk aanwezig en is in de loop der tijd op een natuurlijke manier verzacht doordat de materialen lichter zijn geworden.

Juist die veroudering hoort bij het karakter van hout en bamboe. De gevel leeft mee met het gebouw en krijgt door de tijd heen een steeds natuurlijkere uitstraling. Dat maakt het project niet alleen mooi bij oplevering, maar ook interessant op de langere termijn.

Flow Gevelbekleding Flow Gevelbekleding


Techniek achter de uitstraling

Achter de rustige uitstraling van de gevel zit een doordachte technische opbouw. FLOW leverde en monteerde onder andere de geïsoleerde dakrekken en verzorgde de aluminium achterconstructie in combinatie met een dik pakket isolatie tot Rc 6,0.

De montage vond deels plaats op houtskeletbouw en deels in het werk op kalkzandsteen. Dat vraagt om nauwkeurigheid in voorbereiding én uitvoering, zodat de verschillende ondergronden technisch goed op elkaar aansluiten en de gevel als geheel blijft kloppen.

Blind bevestigd

Voor de bevestiging van de gevelbekleding is het G.R.A.D.-systeem toegepast. Dit kliksysteem maakt het mogelijk om de delen blind mechanisch te bevestigen. Daardoor blijven schroeven en spijkers uit het zicht en krijgt de gevel een strak en rustig eindbeeld.

Zeker bij een gebouw als dit is dat belangrijk. De detaillering mag niet afleiden, maar moet juist bijdragen aan de sereniteit van het geheel. De techniek doet hier precies wat goede techniek moet doen: aanwezig zijn in kwaliteit, maar niet nadrukkelijk in beeld.

Meer projecten